logo golfreiswijzer
Homepage golf Nieuwtjes over golfreizen, golfvakanties golfbanen Geef u hier op voor nieuwsbrief vol met golfreis-nieuws Algemene links voor golf en golfreizen E-mail de redactie van golfreiswijzer bookmark tell a friend
Golf courses and hotels on golftravelguide.com

Chopin-festival; Golfen en Cultuur op Mallorca


Real Golf Club de Bendinat

Dit jaar wordt de 200ste geboortedag van Chopin gevierd. Ook op Mallorca, waar de componist verbleef, wordt hij herdacht. Voor muziekliefhebbende golfers een uitgelezen kans om dit Balearen-eiland te bezoeken voor een paar ronden golf in combinatie met het dit jaar uitbundig te vieren Chopin-festival. Een bijzondere prelude zullen we maar zeggen.

Niet alleen in zijn geboorteland Polen wordt de geboorte (1 maart 1810) van de beroemde componist herdacht, maar ook in het lieflijke Valldemossa op Mallorca. Daar immers, in het kartuizer klooster, bracht Frederic Chopin in het najaar van 1838 een aantal maanden door, samen met zijn geliefde, de Franse schrijfster George Sand, en haar twee kinderen. In het klooster bevinden zich nog tal van voorwerpen van het paar, waaronder Chopin’s piano, en in het museum zijn werken van o.a. Picasso en Miro, Max Ernst, Francis Bacon en Antonio Saura te zien. Jaarlijks vindt in Valldemossa in de maand augustus het Chopin-festival plaats, waar wereldvermaarde solisten zijn muziek (en die van anderen) spelen. Dit jaar, in het kader van het Chopin-jubileum, zal dit luisterijker zijn dan ooit.

Schitterende uitzichten


Sand en Chopin kwamen naar Mallorca op zoek naar gezonde lucht voor de zieke componist. Ze zouden eerst in Palma blijven, maar na allerlei tegenslagen namen ze een uitnodiging aan van het kartuizerklooster (uit1339) en namen hun intrek in drie speciaal voor hen ingerichte Website van het Chopin-Festival monnikencellen. Eigenlijk waren zij onbedoeld de eerste toeristen op Mallorca die door hun aanwezigheid Valldemossa op de culturele landkaart van Spanje zouden zetten. De schrijfster ervoer de natuur weliswaar als ‘heerlijk, inspirerend en adembenemend… alles waarvan de schilder en de dichter kan dromen, heeft de natuur hier reeds geschapen”, maar het koele klooster met zijn lange, eenzame gangen, was allesbehalve het liefdesnestje dat romantici er later van maakten. Van privacy geen sprake: de behuizing was te klein voor vier mensen, de kou steeg uit de marmeren vloeren. Terwijl George zat te mokken vanwege de barre
leefomstandigheden, schreef Chopin, ondanks zijn slechte gezondheid, opgewekte brieven naar het thuisfront en componeerde hij er meer dan 20 van zijn mooiste preludes. Want wat een uitzicht! Wat een mooie botanische tuinen! En in januari/februari stonden de olijfbomen al in bloei!

Oorspronkelijke sfeer


Valldemossa, dat gelukkig zijn oorspronkelijke sfeer heeft weten te behouden, is snel vertrouwd. Steeds weer keert men terug in dezelfde steegjes rond het klooster (1339), langs de oude huizen versierd met tegeltjes met de afbeelding van de beschermheilige Santa Catalina Thomas, en komt men weer uit bij de Via Blanquerna met de gezellige winkeltjes of één van de levendige pleintjes, zoals de Plaça de Cartoña en de Plaça de la Cartoixa met Chopin’s standbeeld.

Inspiratiebron


Mallorca heeft trouwens meer kunstenaars geïnspireerd: Picasso en Miró haalden er hun penselen tevoorschijn, de Engelse dichter Robert Graves ging er nooit meer weg en ligt er begraven en de Amerikaanse filmster Michael Douglas werpt zich al meer dan twintig jaar op als groot promotor van het eiland. Hij liet er een levend museum over de geschiedenis van Mallorca neerzetten. Maar wie het nachtleven in wil, heeft in Valldemossa niets te zoeken. Zodra de avond is ingevallen is het wonderbaarlijk stil. Alleen vanachter de dikke muren van het voormalige paleis van koning Sancho aan de Carrer de Jovellanos, waar een huisconcertje plaatsvindt, weerklinkt een bekende Nocturne.

Uitdagende golfbaan


Real Golf Club de Bendinat Mallorca heeft, net als veel Spaanse regio’s een keur aan golfbanen. Het is een ideaal golfeiland. De banen liggen in een natuurlijke omgeving en zijn doorgaans goed verzorgd en beschikken over alle faciliteiten. Een van de bekendere golfbanen van het eiland is de door Trent Jones ontworpen Alcanada Golf Course. De golfbaan is eind 2003 geopend en wordt vooral geroemd om de schitterende uitzichten over zee.
Bij Portals Nous, op 7 kilometer van Palma de Mallorca, ligt Real Club Bendinat. Een schitterende golfbaan in een vallei van pijnbomen en idyllische uitzichten op de Middellandse Zee. De baan kenmerkt zich door een kort parcours met verschillende hoogtes. Het is een eenvoudig parcours zonder complicaties, waar ook de hogere handicapper goed uit de voeten kan.

Golfbaan Son Termens


Golfbaan Son Termens op Mallorca Vlakbij Valldemossa, het plaatsje waar Chopin met zijn geliefde George Sand verbleef, ligt de Golfbaan Son Termens. Een 18-holes golfbaan die door de kenners als zeer aantrekkelijke wordt omschreven. Zowel voor de ervaren golfer als de wat hogere handicapper is deze golfbaan, die op uitlopers van de Serra Tramuntana is aangelegd, een uitdaging. Het parcours met 18 holes ligt in een mooie bergstreek met een prachtig uitzicht over het hooggebergte en is, door de hoogteverschillen en moeilijke kloven, een uitdaging voor iedere golfer. Deze golfbaan is het meest geïntegreerd in de natuur en staat geclassificeerd als een van de meest ecologische banen van Mallorca. De golfbaan ligt op slechts 10 kilometer afstand van de hoofdstad Palma de Mallorca.

Golf de Poniente


Golf de Poniente straalt rustieke charme uit. De golfbaan ligt tussen Magaluf en Santa Ponsa in een bosrijk gebied met diverse meertjes en watervogels. Green 8 van Golfbaan Poniente op Mallorca, Spanje De golfbaan behoort tot een van de beste banen van Mallorca. Poniente is geopend in 1978 en is favoriet bij veel buitenlandse golfers. De eerste vier holes doen vermoeden dat de baan een makkelijk te veroveren prooi is, maar dat is maar schijn. Gaandeweg ontmoet de golfer pittige uitdagingen. Zelfs de betere golfer omschrijft de baan als moeilijk.

De greenfee’s voor de betere golfbanen op Mallorca liggen zo tussen de € 50 en € 100. Via de diverse golftouroperators zijn aantrekkelijke reizen te boeken naar het eiland.
Meer informatie over Mallorca en haar golfbanen is te vinden op golfreiswijzer.nl. Daar vindt u in de rechter kolom ook een overzicht van golftouroperators die Mallorca aanbieden.

Wilt u uw reis zelf regelen, dat kan ook. Op www.transavia.com kan al voor € 200 per persoon een ticket geboekt worden (excl. Golfbagage). In de maand augustus zullen de ticketprijzen overigens hoger liggen.
Als hotel hebben we de tip: Es Petit Hotel de Valldemossa. Dit hotel maakt deel uit van de Rusticae-keten. Dat zijn allemaal charmante, kleinschalige hotelletjes met een regionaal karakter. Es Petit Hotel ligt in een stille straat vlakbij het kartuizer klooster. Prijzen van € 125 voor een 2-persoonskamer
http://www.espetithotel-valldemossa.com/inicio-i.html


“De lucht is turkoois, de zee blauw. De zee, de bergen, de palmbomen, een begraafplaats, een kerk uit de tijd van de kruisvaarders, de ruïne van een moskee duizend jaar oude olijfbomen….” Frederic Chopin schreef dit in een brief vanuit Valldemossa op Mallorca. Het zijn ingrediënten die ook de golfer aanspreken. Golf en cultuur op Mallorca, het lijkt een niet te versmaden combinatie.



Aanvullende informatie over Mallorca en Chopin is te vinden op:
www.festivalchopin.com

www.anychopin.com

www.spain.info.nl

www.webtourist.net



Heeft u de golfbanen van Mallorca al eens bezocht? Laat dan een beoordeling achter op golfreiswijzer.nl. Tot 15 mei kunt u daarmee nog een aantrekkelijke GolfCardExclusive winnen. Kijk op: vorige nieuwsbrief.

20-04-2010