Atlantische Loirestreek ontdekt door golfers
We hebben onlangs nog bericht dat Frankrijk de populairste buitenlandse bestemming is bij golfers. Niet verwonderlijk, want het land beschikt over een groot aantal golfbanen in alle soorten en maten. In het westen, onder Bretagne, ligt de Atlantische Loirestreek. Deze streek, met de Loire als bekende trekpleister, is vooral bekend om zijn kastelen, abdijen, Romaanse kerken en wijngaarden. Meer en meer wint de streek echter ook aan bekendheid onder golfers. Terecht, want er zijn legio golfbanen te vinden in de Atlantische Loirestreek. Mooie parklandbanen, bosbanen en langs de soms stormachtige Atlantische kust zo hier en daar ook links-achtige golfbanen.
Golf de Pornic is de eerste golfbaan die we aandoen. Deze 18-holes (par 72) golfbaan is onderverdeeld in een bijna honderd jaar oud deel en een nieuw gedeelte.
Het oude deel ligt mooi aangelegd tussen de bomen met als uitdaging dat je tussen die bomen door letterlijk en figuurlijk je slag moet zien te slaan. Voor longhitters die graag met een driver afslaan is met name dat oude deel tricky. Een beetje afwijking in je drive en de bal ligt onvindbaar of onspeelbaar tussen de hoge bomen. Op het nieuwe deel kan de driver echter gerust weer uit de tas worden gehaald. Daar zijn de fairways breder en zijn met name de bomen minder talrijk. Dit weidse deel heeft wel wat links-achtig.
Supersnelle greens
De baan heeft wat glooiingen en zo nu en dan moeten er blind shots gespeeld worden. Het bekijken van de coursegids is aan te bevelen. Dan zie je bijvoorbeeld dat je je teeshot bij hole 3, (een par-4 met dogleg naar rechts) links moet spelen om daarna met één klap de green te kunnen halen. Veel spelers die te veel naar rechts blijven, proberen over de bomen naar rechts te spelen en dat wil nog wel eens verkeerd aflopen.
Golf de Pornic heeft supersnelle greens. Het is een golfbaan die uitdagend is voor de gemiddelde golfer. De echte golfcracks zullen 'm niet echt moeilijk vinden. Beginnende golfers hebben er daarentegen nog een hele kluif aan. Aan te raden is om met name op het oude deel rustig te spelen en niet te veel risico's te nemen met pogingen om ver te slaan. De golfbaan is een onderdeel van Formule Golf. Uitgebreide informatie over de golfbaan vind je op onze website.
Golf La Baule
La Baule is een 45 holes golfbaan die verschillende parcoursen heeft. Het 18-holes (par 72) rode parcours is 6.055 meter lang, Het blauwe parcours (18 holes, par 72) meet 6.302 meter en het 9-holes (par 36) groene circuit is 2969 lang.
Naast de eerste hole (par 3) van het rode parcours heb je een schitterend uitzicht over het water, richting clubhuis. Op die hole mag je, in verband met het water en de bunkers voor de green, gelijk laten zien of je vanaf de tee de green kan halen. De afstand is niet ver. Voor de meeste golfers moet dat niet moeilijk zijn. Van hetzelfde laken een pak is hole 7. Wat meer meters weliswaar, maar ook hier is de eerste bal van belang. De green hier is, als op zoveel Franse golfbanen, omgeven door bunkers. Vluchtenwegen zijn er niet.
La Baule is een leuke parklandbaan met snelle zachte greens waarop je hoge ballen gelijk stil liggen. Het is handig om op deze baan te bepalen wat je beste shots voor de green zijn en vanaf daar terug te rekenen naar de afslag. Coursemanagement dus. Op de baan is nogal wat water in het spel. Met name de heren hebben daar mee te maken. Voor dames die vanaf rood spelen valt het water mee. De baan heeft weinig tot geen hoogteverschillen. Het aantal extra slagen dat je op deze baan mee krijgt, is niet terug te vinden in de moeilijkheid van de baan. Voor de heren is de baan misschien iets moeilijker dan voor dames.
Bij de golfbaan behoort hotel Golf International de la Baule van de Groupe Lucien Barrière. Het hotel beschikt over mooie kamers en suites. Het hotel biedt arrangementen aan vanaf € 89 per persoon inclusief ontbijt en greenfee.
Uitgebreide informatie over de golfbaan vind je op onze website.
Golf de La Bretesche
Golf De La Bretesche wordt wel de mooiste golfbaan uit de streek genoemd. Proefondervindelijk weten wij het niet, omdat we de baan niet speelden en alleen vluchtig hebben kunnen bekijken. Het is in iedergeval de meest idyllische golfbaan die wij bezochten. Het kasteel is de eyecatcher van het terrein. Vanaf verschillende holes heb je het kasteel in je vizier. De la Bretesche is een mooi aangelegde parklandbaan. De baan lijkt easy going en kenners noemen het een echte ladies baan. Op het oog zou dat wel eens waar kunnen zijn, maar dit soort kwalifiaties kunnen ook misleidend zijn. Soms denk je dat het een makkie is en kom je achteraf bedrogen uit.
De hele entourage van De La Bretesche nodigt in ieder geval uit om er een keer te gaan spelen. En als het even kan ook in het schitterende hotel dat bij de golfbaan staat te overnachten.
Uitgebreide informatie over de golfbaan vind je op onze website.
Golf de Port Bourgenay
De Vendee is een bij Nederlanders geliefde streek binnen de Atlantische Loirestreek. Iedereen die dit gebied aandoet kent Les Sables d'Olonne. Een badplaats met allerlei kuuroorden, casino en ander vertier.
De golfers kennen het plaatsje vooral omdat in de buurt hiervan de golfbaan Port Bourgenay ligt. Een parkland baan met twee gezichten. Het weidse deel waarvan o.a.de holes 5 t/m 11 deel uitmaken en het wat meer bosachtige en glooiende deel met de andere holes.
Op zich is de baan niet vreselijk moelijk. Voor de beginnende golfer kan de baan misschien lastig zijn. Dat zou je overigens niet denken als je op hole 1 start. Nooit eerder een par 4 meegemaakt met voor de dames (vanaf rood) slechts 130 meter te overbruggen. Met handicap 36 krijg je daar ook nog twee slagen mee. De beginnende golfers dient echter niet overmoedig te worden van zoveel geluk. De bunkers zijn lastig en veelvuldig en de greens zijn traag. Voor wie de kunst van het rechtslaan niet beheerst, heeft de baan ook onaangename verrassingen. Vaak zijn links en rechts ondoorgrondelijke bosjes en regelmatig straft out of bounds afzwaaiers ook direct af.
Op verschillende holes is er uitzicht op zee. Op hole 9, een korte par 3, ligt de green vlak aan zee en vanaf hole 16, ook een korte par 3, heb je uitzicht op het romantische haventje bij de golfbaan. Dit is de signature hole van Port Bourgenay.
Naast de golfbaan ligt ook nog een 18-holes pitch and putt baan.
Uitgebreide informatie over de golfbaan vind je op onze website.
Fleur de Sel
De kust van de Pays de la Loire, zoals de Atlantische Loirestreek in het Frans heet, heeft een lange traditie van zoutwinning. Niet het gewone huis-tuin-en-keukenzout, maar Fleur de Sel. Het kostbare resultaat en delicate product van neergeslagen zeewater. Fleur de sel ontstaat uit een wisselwerking tussen wind en zon, veel geduld en een beetje geluk. Wanneer de bekkens van zand gemengd met kleihoudend slib volledig zijn verdampt, kan het grof zout of "grijs zout" geoogst worden om het in de keuken te gebruiken. Heerlijk zo'n ovengebakken zeebaars in een zoutkorst! In Guérande, het "witte land" vlakbij de mondaine badstad La Baule, heeft de zoutwinning een uitzonderlijk landschap gevormd: een uitgestrekte vlakte van 2.000 hectare tussen de middeleeuwse stad Guérande. Informatie is te vinden op: www.seldeguerande.com.
Terug in de tijd
Een andere leuke na-golfse activiteit is het internationale oceaanstomer centrum Escal'Atlantic in Saint Nazaire. In deze voormalige onderzeeër-haven word je rondgeleid op een luxe oceaanstomer uit een roemrucht verleden. Als bezoeker maak je op het schip kennis met de cruisewereld uit de tijd van de Titanic. Naast film, special effects en allerlei technische vernuftigheden, wandel je ook gewoon over de grote oceaanstomer. Je bent passagier en mag de hutten bezoeken, over de dekken flaneren, de machinekamer en stuurhut ontdekken en, als je wilt kan je ook benedendeks afdalen en zien hoe de emigranten naar Amerika opgepakt hun reis naar het beloofde land maakten. Het schip is 3 verdiepingen hoog en heeft meer dan 3.000 m2 tentoonstellingsruimte.
Meer informatie op:www.escal-atlantic.com
Reiswijzer
De meeste Nederlanders zullen met de auto naar de Atlantische Loirestreek reizen. De afstand is ruim 1.000 kilometer. Voor wie daar geen zin in heeft is het mogelijk met een overstap in Parijs naar Nantes te vliegen. Op www.airfrance.com is meer informatie over de vluchten te vinden.
In de streek zijn enorm veel overnachtingsmogelijkheden.
Wij sliepen in:
Nantes: Grand Hotel de Nantes
In Saint Nazaire in My Suite Apart Hotel
Bij golfbaan La Baule in hotel du golf International de la Baule
En in les Sables d'Olonne in Hotel Mercure Thalassa